Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-25-C2-R0
ATS-12H-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-12H-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12H-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-12H-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-25-C2-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-25-C2-R0
CONN RECEPT 20POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.1A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 8BIT LP 16-DIP datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf