Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-62-C2-R0
ATS-12H-62-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-62-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12H-62-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12H-62-C2-R0
QUANTITY
ATS-12H-62-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-62-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-62-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow16.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-62-C2-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-62-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-62-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-62-C2-R0
CAP ALUM 47UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARD D/A EXPANSION RN1300 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 SQ WW datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 470 OHM 1% 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 900KHZ 8SOIC datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 934MA 220 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
ROLLER SHORT LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf