Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-67-C1-R0
ATS-12H-67-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-67-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-12H-67-C1-R0.pdf
Availability of ATS-12H-67-C1-R0
QUANTITY
ATS-12H-67-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-67-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-67-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-67-C1-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-67-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-67-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-67-C1-R0
FIXED IND 168UH 1.81A 180 MOHM datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 1A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
LED BASE SUBMINI PANEL INDICATOR datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 30-QFN datasheet.pdf