Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-67-C3-R0
ATS-12H-67-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-67-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-12H-67-C3-R0.pdf
Availability of ATS-12H-67-C3-R0
QUANTITY
ATS-12H-67-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-67-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-67-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.39°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-67-C3-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-67-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-67-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-67-C3-R0
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 38-QFN datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SPLICE 20-24AWG THRU datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 500MA 350 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 391POS GOLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
MS47 WELD SHIELD 1650MM datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf