Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12H-99-C2-R0
ATS-12H-99-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-12H-99-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-12H-99-C2-R0.pdf
Availability of ATS-12H-99-C2-R0
QUANTITY
ATS-12H-99-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-12H-99-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-12H-99-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-12H-99-C2-R0
Related LinksATS-12H-, ATS-12H-99-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-12H-99-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-12H-99-C2-R0
CAP ALUM 560UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3 datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 9A 40 MOHM TH datasheet.pdf
CONN T-ADAPTER 5P-5P/5P F-F/M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC DO201 datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX NO 2MM 1.2KHZ IP67 datasheet.pdf
Connector Socket 123 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf