Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13A-25-C3-R0
ATS-13A-25-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13A-25-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-13A-25-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13A-25-C3-R0
QUANTITY
ATS-13A-25-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13A-25-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13A-25-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.32°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13A-25-C3-R0
Related LinksATS-13A-, ATS-13A-25-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13A-25-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13A-25-C3-R0
IC NVSRAM 1MBIT 150NS 34PCM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 7 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 4V X5R 01005 datasheet.pdf