Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13A-37-C1-R0
ATS-13A-37-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13A-37-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM
Datasheet Download
ATS-13A-37-C1-R0.pdf
Availability of ATS-13A-37-C1-R0
QUANTITY
ATS-13A-37-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13A-37-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13A-37-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.1°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13A-37-C1-R0
Related LinksATS-13A-, ATS-13A-37-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13A-37-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-13A-37-C1-R0
IC 8 BIT 25 KSPS ADC S/O 20-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC DO204AC datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.3A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
IC CLK MULT/ZD BUFFER 52-LQFP datasheet.pdf
NON INSL COPPER SEAMLESS RING TE datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.1UF 6.3V X5R 0504 datasheet.pdf