Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13B-140-C3-R0
ATS-13B-140-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13B-140-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-13B-140-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13B-140-C3-R0
QUANTITY
ATS-13B-140-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13B-140-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13B-140-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.55°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13B-140-C3-R0
Related LinksATS-13B-, ATS-13B-140-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13B-140-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13B-140-C3-R0
IC SUPERVISOR VOLT RESET 8-SOIC datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 4A T/R datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.4A 280 MOHM TH datasheet.pdf
MINIFIT JR BMI PLG DLRW 10CKT datasheet.pdf
SEMI CONDUCTOR FUSE 1000VAC 1000 datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 50MM-1M 12-24V PNP datasheet.pdf
508 TB PLG PLUG 90 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
SHROUDED CONN 5P WIRE TERM SOCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf