Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13B-67-C2-R0
ATS-13B-67-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13B-67-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-13B-67-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13B-67-C2-R0
QUANTITY
ATS-13B-67-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13B-67-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13B-67-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.3°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13B-67-C2-R0
Related LinksATS-13B-, ATS-13B-67-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13B-67-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13B-67-C2-R0
IC INVERTER HEX QUIET SER 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8/16BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 560MA 190 MOHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
KIT ATTENUATOR 3DB 6DB 10DB 20DB datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 48BIT 100TQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 8A TO263AB datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf