Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13C-162-C3-R0
ATS-13C-162-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13C-162-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-13C-162-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13C-162-C3-R0
QUANTITY
ATS-13C-162-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13C-162-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13C-162-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13C-162-C3-R0
Related LinksATS-13C-, ATS-13C-162-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13C-162-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13C-162-C3-R0
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 61A TO-220AB datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 535MA 700 MOHM datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 350VAC 2AG datasheet.pdf
CONN IDC 5POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 41.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 50UF 20% 60V AXIAL datasheet.pdf