Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13C-23-C1-R0
ATS-13C-23-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13C-23-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-13C-23-C1-R0.pdf
Availability of ATS-13C-23-C1-R0
QUANTITY
ATS-13C-23-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13C-23-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13C-23-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13C-23-C1-R0
Related LinksATS-13C-, ATS-13C-23-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13C-23-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-13C-23-C1-R0
CAP CER 13PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.3MHZ 16SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8SON datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
SLEEVING BRAIDED NYLON BLK 25' datasheet.pdf
RES 2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf