Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13C-29-C3-R0
ATS-13C-29-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13C-29-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-13C-29-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13C-29-C3-R0
QUANTITY
ATS-13C-29-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13C-29-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13C-29-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.61°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13C-29-C3-R0
Related LinksATS-13C-, ATS-13C-29-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13C-29-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13C-29-C3-R0
FUSE HLDR CART 250V 16A PNL MNT datasheet.pdf
CONN HOUSING TAB 6POS KEY-X datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
THYRISTOR DSC 500V 250A TO200AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
KIT EVAL PERMNT MNT ANT 433MHZ datasheet.pdf
CONN STR PLUG CRIMP PIN BLU datasheet.pdf
FIXED IND 3.2UH 2.9A 15.3 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
C/A,62.5/125UM LDD OM CER 274.3M datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A datasheet.pdf