Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13D-12-C2-R0
ATS-13D-12-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13D-12-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-13D-12-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13D-12-C2-R0
QUANTITY
ATS-13D-12-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13D-12-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13D-12-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.86°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13D-12-C2-R0
Related LinksATS-13D-, ATS-13D-12-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13D-12-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13D-12-C2-R0
IC DATA ACQ SYSTEM 12BIT 20-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 100UF 10% 800VDC SCREW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf
SLIT MASK FOR SF4-AH40 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.1A 64.7 MOHM datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
33UF 100V 16X25 105C RAD datasheet.pdf