Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13D-156-C3-R0
ATS-13D-156-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13D-156-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-13D-156-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13D-156-C3-R0
QUANTITY
ATS-13D-156-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13D-156-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13D-156-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13D-156-C3-R0
Related LinksATS-13D-, ATS-13D-156-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13D-156-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13D-156-C3-R0
KIT PROBE/LEAD FLUKE SCOPEMETER datasheet.pdf
RES SMD 6.65 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
LED RED DIFF 7.3X2.4MM RECT T/H datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT SC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
CONN PLUG 152POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE 40KHZ SMD SIDE datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-B MINI 4PIN 2M datasheet.pdf
RES 40K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 7.15A 13 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf