Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13D-37-C1-R0
ATS-13D-37-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13D-37-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM
Datasheet Download
ATS-13D-37-C1-R0.pdf
Availability of ATS-13D-37-C1-R0
QUANTITY
ATS-13D-37-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13D-37-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13D-37-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.1°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13D-37-C1-R0
Related LinksATS-13D-, ATS-13D-37-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13D-37-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-13D-37-C1-R0
LAMP MAGNIFIER 3.5 DIOPTER 13W datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFH12T/AE12/AFH12T datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER VOUT 5V 14-SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.4V WD 8-MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 45NS 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A SC70-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 48VIN 12VOUT 25W SMD datasheet.pdf
RES 12.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf