Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13E-203-C3-R0
ATS-13E-203-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13E-203-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-13E-203-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13E-203-C3-R0
QUANTITY
ATS-13E-203-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13E-203-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13E-203-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.04°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13E-203-C3-R0
Related LinksATS-13E-, ATS-13E-203-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13E-203-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13E-203-C3-R0
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 115V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 13MHZ TAG datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 15V SOT23 datasheet.pdf
THERMISTORS-MINI GLASS PROBE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CONTACT datasheet.pdf
TWT,STR,ZNC,CLO datasheet.pdf
CAP TRIM 1-36PF 750V PNL MOUNT datasheet.pdf