Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13E-26-C2-R0
ATS-13E-26-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13E-26-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-13E-26-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13E-26-C2-R0
QUANTITY
ATS-13E-26-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13E-26-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13E-26-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.2°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13E-26-C2-R0
Related LinksATS-13E-, ATS-13E-26-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13E-26-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13E-26-C2-R0
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 1MM 7POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS TIN datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 1.5V datasheet.pdf