Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13F-17-C3-R0
ATS-13F-17-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13F-17-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-13F-17-C3-R0.pdf
Availability of ATS-13F-17-C3-R0
QUANTITY
ATS-13F-17-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13F-17-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13F-17-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13F-17-C3-R0
Related LinksATS-13F-, ATS-13F-17-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13F-17-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-13F-17-C3-R0
CONN HEADER .100 SINGL STR 1POS datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN GUIDE BRACKET STYLE V BLACK datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
PANEL STEEL 22.2X46.2" WHT datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf