Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13F-187-C1-R0
ATS-13F-187-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13F-187-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-13F-187-C1-R0.pdf
Availability of ATS-13F-187-C1-R0
QUANTITY
ATS-13F-187-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13F-187-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13F-187-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.68°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13F-187-C1-R0
Related LinksATS-13F-, ATS-13F-187-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13F-187-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-13F-187-C1-R0
RES SMD 51.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 13POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X6S 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 150MA 1.25 OHM datasheet.pdf
RES 100K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf