Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13G-25-C2-R0
ATS-13G-25-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13G-25-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-13G-25-C2-R0.pdf
Availability of ATS-13G-25-C2-R0
QUANTITY
ATS-13G-25-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13G-25-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13G-25-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13G-25-C2-R0
Related LinksATS-13G-, ATS-13G-25-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13G-25-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-13G-25-C2-R0
RES ARRAY 8 RES 200 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC INV SCHMITT TRIGGER 8-XSON datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 12.4A POWER56 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 550MA 565 MOHM datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR 16KEY 28VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
H-TOOL 5394T2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf