Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13H-112-C3-R1
ATS-13H-112-C3-R1 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13H-112-C3-R1
Brief Description
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-13H-112-C3-R1.pdf
Availability of ATS-13H-112-C3-R1
QUANTITY
ATS-13H-112-C3-R1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13H-112-C3-R1
Internal Part NumberEIS-ATS-13H-112-C3-R1
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow26.38°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13H-112-C3-R1
Related LinksATS-13H-, ATS-13H-112-C3-R1 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13H-112-C3-R1 Details Description
Related parts for ATS-13H-112-C3-R1
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 13POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES 205 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 6.3V X6S 01005 datasheet.pdf
PAC-M340-SD15-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf