Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-13H-54-C1-R0
ATS-13H-54-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-13H-54-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-13H-54-C1-R0.pdf
Availability of ATS-13H-54-C1-R0
QUANTITY
ATS-13H-54-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-13H-54-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-13H-54-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.96°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-13H-54-C1-R0
Related LinksATS-13H-, ATS-13H-54-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-13H-54-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-13H-54-C1-R0
IC REG LDO ADJ 5A TO263 datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 400V 120MA 8SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
FUSE FAST SEMICONDUCTOR 35A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.135" UNIV datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 10.67"L X 6.69"W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf