Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14A-138-C3-R0
ATS-14A-138-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14A-138-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-14A-138-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14A-138-C3-R0
QUANTITY
ATS-14A-138-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14A-138-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14A-138-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14A-138-C3-R0
Related LinksATS-14A-, ATS-14A-138-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14A-138-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14A-138-C3-R0
DIODE ZENER 4.3V 500MW MSD datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 15VOUT 50W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
WIREMOUNT SOCKET .050" 14POS datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf