Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14A-142-C3-R0
ATS-14A-142-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14A-142-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-14A-142-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14A-142-C3-R0
QUANTITY
ATS-14A-142-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14A-142-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14A-142-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.26°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14A-142-C3-R0
Related LinksATS-14A-, ATS-14A-142-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14A-142-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14A-142-C3-R0
CONN HEADER VERT 10POS .156 TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
IC POT DGTL 256POS 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DEMO BOARD AL60A SERIES 300VIN datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1"X 36YD datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.050 14 POS datasheet.pdf