Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14A-36-C3-R0
ATS-14A-36-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14A-36-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412
Datasheet Download
ATS-14A-36-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14A-36-C3-R0
QUANTITY
ATS-14A-36-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14A-36-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14A-36-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14A-36-C3-R0
Related LinksATS-14A-, ATS-14A-36-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14A-36-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14A-36-C3-R0
IC FPGA 512 I/O 900FBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 14A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 28.63636MHZ TTL PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 283MA 590 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf