Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14C-145-C1-R0
ATS-14C-145-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14C-145-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-14C-145-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14C-145-C1-R0
QUANTITY
ATS-14C-145-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14C-145-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14C-145-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.68°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14C-145-C1-R0
Related LinksATS-14C-, ATS-14C-145-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14C-145-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14C-145-C1-R0
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LOG 24 IN 16OUT 100-240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
SITE LICENSE CREST FACTR REDUCT datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/CLIP 30 SAU datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 7.5A 27.3 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf