Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14C-50-C2-R0
ATS-14C-50-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14C-50-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-14C-50-C2-R0.pdf
Availability of ATS-14C-50-C2-R0
QUANTITY
ATS-14C-50-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14C-50-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14C-50-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14C-50-C2-R0
Related LinksATS-14C-, ATS-14C-50-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14C-50-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-14C-50-C2-R0
CONN TERM FEMALE 16-18AWG TIN datasheet.pdf
HEADER COUPLER 5.08MM 7POS OR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT TIN CRIMP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 24 POS datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4P3T 3A 125V datasheet.pdf
JT 100C 100#22 SKT RECP datasheet.pdf
0,33UF 40V 10X7X4MM 125C 20000H datasheet.pdf