Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14C-75-C3-R0
ATS-14C-75-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14C-75-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-14C-75-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14C-75-C3-R0
QUANTITY
ATS-14C-75-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14C-75-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14C-75-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.29°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14C-75-C3-R0
Related LinksATS-14C-, ATS-14C-75-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14C-75-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14C-75-C3-R0
CONN PLUG ASSY 23POS SEALED datasheet.pdf
CONN HOUSING 6POS .100" DUAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOP datasheet.pdf
IC FREQUENCY DETECTOR 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG BNC 75 OHM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V 10% BX 0805 datasheet.pdf