Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14D-12-C1-R0
ATS-14D-12-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14D-12-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-14D-12-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14D-12-C1-R0
QUANTITY
ATS-14D-12-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14D-12-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14D-12-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.84°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14D-12-C1-R0
Related LinksATS-14D-, ATS-14D-12-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14D-12-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14D-12-C1-R0
CONN RECPT/CAP 4POS UMNL-II 2PC datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 34POS 2MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 15A TO-247 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf