Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14D-129-C1-R0
ATS-14D-129-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14D-129-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-14D-129-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14D-129-C1-R0
QUANTITY
ATS-14D-129-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14D-129-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14D-129-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.64°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14D-129-C1-R0
Related LinksATS-14D-, ATS-14D-129-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14D-129-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14D-129-C1-R0
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK LINK REPLICATOR HDTV datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 1MM DL AU SMD datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 277VAC 65VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 51 TYPE A 34POS datasheet.pdf
GIGA-ACCESSETHERLINX-II, TX/4 + datasheet.pdf
CASE ALUM NAT 12.42"L X 13.47"W datasheet.pdf
RES 80 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf