Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14D-165-C2-R0
ATS-14D-165-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14D-165-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-14D-165-C2-R0.pdf
Availability of ATS-14D-165-C2-R0
QUANTITY
ATS-14D-165-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14D-165-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14D-165-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14D-165-C2-R0
Related LinksATS-14D-, ATS-14D-165-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14D-165-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-14D-165-C2-R0
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 150V 0605 datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.45A 91 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANSLATING TRANSCEIVER 8XSON datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FOCAL LENGTH 8MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323 datasheet.pdf