Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14E-11-C1-R0
ATS-14E-11-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14E-11-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT
Datasheet Download
ATS-14E-11-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14E-11-C1-R0
QUANTITY
ATS-14E-11-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14E-11-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14E-11-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.77°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14E-11-C1-R0
Related LinksATS-14E-, ATS-14E-11-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14E-11-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14E-11-C1-R0
CONN RECEPT PIN .032-.046" .094" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 15A/28A 8DFN datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 32POS R/A GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf