Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14E-164-C2-R0
ATS-14E-164-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14E-164-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-14E-164-C2-R0.pdf
Availability of ATS-14E-164-C2-R0
QUANTITY
ATS-14E-164-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14E-164-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14E-164-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.41°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14E-164-C2-R0
Related LinksATS-14E-, ATS-14E-164-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14E-164-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-14E-164-C2-R0
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SMA/SMA SERCOS PATCHCORD 22.5M datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 15M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf