Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14E-24-C1-R0
ATS-14E-24-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14E-24-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT
Datasheet Download
ATS-14E-24-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14E-24-C1-R0
QUANTITY
ATS-14E-24-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14E-24-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14E-24-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14E-24-C1-R0
Related LinksATS-14E-, ATS-14E-24-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14E-24-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14E-24-C1-R0
RES SMD 510 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
STORAG CONT 22-7/8X12-7/8X15-1/4 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 15V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RS-232 PORT COMBINER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 12V 60W datasheet.pdf