Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14E-24-C3-R0
ATS-14E-24-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14E-24-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-14E-24-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14E-24-C3-R0
QUANTITY
ATS-14E-24-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14E-24-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14E-24-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.43°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14E-24-C3-R0
Related LinksATS-14E-, ATS-14E-24-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14E-24-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14E-24-C3-R0
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC60H/AE60G/HPL60H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.4MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf