Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14E-64-C3-R0
ATS-14E-64-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14E-64-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-14E-64-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14E-64-C3-R0
QUANTITY
ATS-14E-64-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14E-64-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14E-64-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.49°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14E-64-C3-R0
Related LinksATS-14E-, ATS-14E-64-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14E-64-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14E-64-C3-R0
DIODE MODULE 1.6KV 55A datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" 58A UHFM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 38TSSOP datasheet.pdf
2 PIN TO DC BARREL RA 4.0 X 1.7 datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 136MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf