Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14F-35-C3-R0
ATS-14F-35-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14F-35-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412
Datasheet Download
ATS-14F-35-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14F-35-C3-R0
QUANTITY
ATS-14F-35-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14F-35-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14F-35-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow22.55°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14F-35-C3-R0
Related LinksATS-14F-, ATS-14F-35-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14F-35-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14F-35-C3-R0
RES ARRAY 8 RES 22K OHM 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 18POS VERT TIN datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 14POS DL SR 30AU datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.38A 85 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 50POS datasheet.pdf
IC CLOCK CK540 LP MOBILE 56QFN datasheet.pdf
LABEL SHEET datasheet.pdf
DIODE SW 1A 200V 150NS DO204AL datasheet.pdf