Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14H-113-C2-R0
ATS-14H-113-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14H-113-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-14H-113-C2-R0.pdf
Availability of ATS-14H-113-C2-R0
QUANTITY
ATS-14H-113-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14H-113-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14H-113-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow11.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14H-113-C2-R0
Related LinksATS-14H-, ATS-14H-113-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14H-113-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-14H-113-C2-R0
DEKAFIX GW 5 MARKED 76 50/CD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-LLP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf