Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14H-25-C1-R0
ATS-14H-25-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14H-25-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-14H-25-C1-R0.pdf
Availability of ATS-14H-25-C1-R0
QUANTITY
ATS-14H-25-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14H-25-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14H-25-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14H-25-C1-R0
Related LinksATS-14H-, ATS-14H-25-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14H-25-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-14H-25-C1-R0
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 7.83"L X 8.83"W datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 1.97"L X 1.97"W datasheet.pdf
SWITCH KNOB PLAIN 0.50" NAT datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 10.6V 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR TRANS TRANSM OPTOSCHMITT datasheet.pdf
RES 0.115 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 3W DO216AA datasheet.pdf
MTK 2.0MM HOLDING HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 15A 600V TO-262 datasheet.pdf