Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14H-73-C3-R0
ATS-14H-73-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14H-73-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-14H-73-C3-R0.pdf
Availability of ATS-14H-73-C3-R0
QUANTITY
ATS-14H-73-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14H-73-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14H-73-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow29.12°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14H-73-C3-R0
Related LinksATS-14H-, ATS-14H-73-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14H-73-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-14H-73-C3-R0
TIE WIRE 15" NATURAL 120LB HD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 5A GP20 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf