Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-14H-85-C2-R0
ATS-14H-85-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-14H-85-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-14H-85-C2-R0.pdf
Availability of ATS-14H-85-C2-R0
QUANTITY
ATS-14H-85-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-14H-85-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-14H-85-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow23.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-14H-85-C2-R0
Related LinksATS-14H-, ATS-14H-85-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-14H-85-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-14H-85-C2-R0
RES 1.87 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0606 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 150A 300VAC datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 14PIN GOLD RT ANG PCB datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR 30 SAU 24CK datasheet.pdf
02 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
B/S II datasheet.pdf
CONNECTOR SKT RIGHT ANGLE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 55A TO252 datasheet.pdf