Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-05-C2-R0
ATS-15A-05-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-05-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15A-05-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-05-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-05-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-05-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-05-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.72°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-05-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-05-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-05-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-05-C2-R0
IC RGSTRD BUS EXCHANGER 56TVSOP datasheet.pdf
IC DRIVER LCD 96-SEGMENT QFP44 datasheet.pdf
RES SMD 2.91KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN TERM BLCK 10POS 15MM 1-8AWG datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 325MA 8SOPWRPAD datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 200MA 3 OHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CSTR,STR,BF datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf