Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-09-C2-R0
ATS-15A-09-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-09-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15A-09-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-09-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-09-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-09-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-09-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.58°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-09-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-09-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-09-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-09-C2-R0
TOOL CRIMP RING TERM 8-4/0 AWG datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 6.8K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC FILTER ANALOG 8TH-ORDR 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 30W D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 1W DO216 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 5POS datasheet.pdf