Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-117-C2-R0
ATS-15A-117-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-117-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15A-117-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-117-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-117-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-117-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-117-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-117-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-117-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-117-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-117-C2-R0
TUBE PVC 6AWG 300V CLR (4.52MM) datasheet.pdf
CABLE SMB/SMB 6" RG-179 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VESM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 9POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf
IC INSTRUMENTATION AMP 14TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 2.8NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf