Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-124-C3-R0
ATS-15A-124-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-124-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15A-124-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15A-124-C3-R0
QUANTITY
ATS-15A-124-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-124-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-124-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.25°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-124-C3-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-124-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-124-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-124-C3-R0
IDC CABLE - MCS40K/MC40M/X datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 70KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
S3,STR,NIB,RIV datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 700MA AXIAL datasheet.pdf