Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-126-C3-R0
ATS-15A-126-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-126-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15A-126-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15A-126-C3-R0
QUANTITY
ATS-15A-126-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-126-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-126-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.54°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-126-C3-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-126-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-126-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-126-C3-R0
IC COMP W/REF LP SINGLE 8-MSOP datasheet.pdf
IC DRVR LATCH 8BIT SER IN 18SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 20SOIC datasheet.pdf
IC BBU POWER 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPED 13POS datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
RES SMD 1.39K OHM 1% 0.15W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf