Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-13-C2-R0
ATS-15A-13-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-13-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15A-13-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-13-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-13-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-13-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-13-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-13-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-13-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-13-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-13-C2-R0
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.15V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 208RQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 20 OHM 0404 datasheet.pdf
CONN PLUG 42POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TFLEX 530 18" X 18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X10MM VAPO 5VDC WIRE datasheet.pdf