Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-143-C1-R0
ATS-15A-143-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-143-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15A-143-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15A-143-C1-R0
QUANTITY
ATS-15A-143-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-143-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-143-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-143-C1-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-143-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-143-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-143-C1-R0
WIRE TEST LEADS 21AWG 22" 5PCS datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ12 PG29 datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 1A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 10A 9V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 85MA 15 OHM SMD datasheet.pdf
CABLE ASSEM WFL-WFL 100MM ULTRA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.22A 185 MOHM datasheet.pdf