Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-148-C1-R0
ATS-15A-148-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-148-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15A-148-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15A-148-C1-R0
QUANTITY
ATS-15A-148-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-148-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-148-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.56°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-148-C1-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-148-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-148-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-148-C1-R0
CONN HEADER 86POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 10 OHM 300MA 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HDI PIN HSG 4ROW 100 POS datasheet.pdf