Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15A-179-C2-R0
ATS-15A-179-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15A-179-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15A-179-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15A-179-C2-R0
QUANTITY
ATS-15A-179-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15A-179-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15A-179-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.93°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15A-179-C2-R0
Related LinksATS-15A-, ATS-15A-179-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15A-179-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15A-179-C2-R0
RES 24.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
NPN PHOTOTRANS 800NM DOUBLE END datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES 4 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
RES 920K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 27POS datasheet.pdf
BOX PIN 60 POS 100 C/L datasheet.pdf